SportujSię!
  O programie Portfolio Dla firm Oferta współpracy Programy Kontakt  
O nas
 
eventy sportowe
Chętnie przygotujemy dla Państwa niepowtarzalny scenariusz na udana imprezę dla Was, Waszych pracowników i Klientów.
ABK Grupa eventy sportowe
szukaj
 
zamawiam newsletter

Porada dnia
Twoje pożywienie winno być lekarstwem, a twoje lekarstwo winno być pożywieniem.

Polecamy
Niezbędnik
Profesjonalisty
SportujSię! obejmuje każdą formę Twojej aktywności fizycznej. Czasem jednak potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu. [więcej]
ABK Grupa
Spartakiada SET
2010-08-03

Na terenie Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Solec odbyła się I Spartakiada SET dla dzieci i młodzieży ze szkół biorących udział programie Szkolna Edukacja Tenisowa należącym do USP tenispolska – Tenis na zdrowie. W imprezie mogły wziąć udział wszystkie szkoły należące już do SET oraz te, które zainteresowane są włączeniem się do tej akcji.

Imprezę oficjalnie rozpoczął Prezes firmy US Pharmacia, Głównego Partnera programu, Pan Jacek Plewa. Dzięki firmie USP nauczyciele przeszli bezpłatne szkolenie z podstaw nauki gry w tenisa, a ich szkoły otrzymały sprzęt do mini-tenisa, pozwalający na realizację zajęć tenisowych w trakcie lekcji wychowania fizycznego.

Następnie koordynatorzy Spartakiady, Jarosław Biegański i Marek Pyra, którzy również przybyli ze swoimi szkolnymi drużynami, wyjaśnili wszystkim zasady zabawy i poruszania się po stacjach. W kilkunastu zabawach i konkurencjach tenisowych wzięło udział ponad 120 dzieci z 23 szkół z województwa mazowieckiego. Na terenie całego ośrodka na dzieci czekały stanowiska, na których w swoich drużynach mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół.

Poziom konkurencji był bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy, bez względu na stopień umiejętności mógł spróbować swoich sił w tenisie. Oprócz dyscyplin typowo sportowych organizatorzy stworzyli również kącik wiedzy oraz kącik plastyczny. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania związane z tenisem i zdrowym stylem życia lub za pomocą kredek i plasteliny wyrazić hasło „Moja rodzina dba o zdrowie”. Wybrane pracezamieszczone zostaną na stronie już wkrótce.

Dzieci z entuzjazmem i ogromnym zapałem podejmowały się kolejnych zadań na wszystkich stanowiskach. Niektóre nigdy wcześniej nie brały udziału w podobnych zawodach i było to dla nich nowe i ciekawe doświadczenie. W Spartakiadzie SET chodziło przede wszystkim o uczestnictwo i wspólną zabawę, a nie o miejsce na podium. Podobnie jak w trakcie starożytnych Olimpiad nie było przegranych - wygrali wszyscy.

Impreza miała także unikalny charakter, ponieważ ogromny wkład w jej organizację mieli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy zaproponowali poszczególne gry i zabawy tenisowe oraz prowadzili je podczas Spartakiady. Udowodnili tym samym, że są w pełni zaangażowani w realizację programu SET oraz propagowanie tej pięknej dyscypliny, jaką jest tenis, wśród swoich podopiecznych.

Wiele emocji dostarczył również pokazowy mecz z udziałem Ani Hertel, 9-letniej nadziei polskiego tenisa, która na swoim koncie ma liczne sukcesy, także na arenie międzynarodowej. Zdobyła już m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski Skrzatów, III miejsce w międzynarodowym turnieju Lemon Bowl w Rzymie. Ania pokazała swoim rówieśnikom, że w tak młodym wieku można już grać na bardzo wysokim poziomie, a przy tym świetnie się bawić.

Na zakończenie spotkania nasza mała tenisistka oraz Prezes USP wręczyli wszystkim uczestnikom, zarówno dzieciom, jak i opiekunom, medale i dyplomy. Dzieci rozlosowały także upominki ufundowane przez firmę US Pharmacia oraz Merlin.pl.

Mamy nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w kalendarz programu i już w większym gronie spotkamy się za rok.

Relacja filmowa ze Spartakiady oraz zdjęcia znajdują się na stronie www.tenispolska.pl. Zapraszamy również do obejrzenia prac przygotowanych przez uczestników na konkurs, którego tematem było hasło "Moja rodzina dba o zdrowie". Przygotowane prace znajdują się tutaj.

Facebook
Filmy
Pogoda
Wyszukiwarka
Google
Na skróty
Badminton
Ranking Badmintona - Wiesz o co grasz!
Ranking Badmintona stworzony przez Polską Ligę Badmintona S.A. jest ogólnopolską inicjatywą stworzoną z myślą o tysiącach amatorów. Ranking Badmintona daje im możliwość obserwacji własnych osiągnięć w turniejach, porównywania się z graczami z calej Polski czy zdobycia tytułu Mistrza Polski. [więcej]
Fitness
Zmiana mentalnosci Polaków względem zdrowia
Globalizacja na całym swiecie powoduje, iż wiekszosc ludzi pragnie coraz więcej. Nie tylko zapominamy często o bliskich, ale przede wszystkim o sprawach, które powinny być dla nas najważniejsze - zdrowiu. [więcej]
Grupa ABK
Event Marketing
Program SportujSię! stanowi doskonała bazę do nawiazania współpracy i daje mozliwosć organizacji imprez dla firmy o charakterze sportowym. [więcej]
 
Partnerzy


AKKA
Sponsorzy
SportujSię1
SportujSię! SportujSię! web design